hürriyet

28 Nisan 2015 Salı

KOCAN KADAR KONUŞ DİRİLİŞ


KOCAN KADAR KONUŞ DİRİLİŞ/ ŞEBNEM BURCUOĞLU
DEX PLUS, 250 SYF.

Goodreads puanı: 3.96

ARKA KAPAK:

"Dişi olan karadul örümceği, erkeğiyle çiftleştikten sonra onu bir güzel yermiş. Yediği erkek sayısı günde yirmiyi bulabilirmiş. Denilen odur ki erkek, sadece yavruları olsun diye kendini kurban edermiş. Bir günde yirmi erkek!Ben bir tanesini bulmaya çalışırken maymun oldum, Allah'ın örümceği günde yirmi erkeği bulduğu gibi bir de mideye indiriyor!"

Çok sevgili Türk kızı, Bir önceki kitapta mevcudiyetimizin ve istikbalimizin yegâne temelinin bir koca bulmak olmadığını anlatmaya çalışmıştım hatırlarsan. O kitapta bana verilen tavsiyeleri hiç uyguladın mı bilmiyorum ama sonunda başıma neler geldiğini gördün. Şunu hiç unutma: sen belli bir yaşa gelene kadar kimileri evlen diye baskı yaparken kimileri de evlenmeni engellemek için elinden geleni ardına koymayacak!Nikâh masasına oturana kadar atlatman gereken çok badire, dahili ve harici çok bedhahların olacak.

Tüm bunlara rağmen akıl sağlığını koruyabildiysen seni gönülden tebrik ediyorum; yüce bir insan, eşsiz bir varlıksın sen Türk kızı! 
(Tanıtım Bülteninden)


YORUM:
Kız Şebnem :) şuan o moddayım resmen. öyle tatlı, kibar ve hoş ki. hele bu kitap ilki kadar komikti. 20. İzmir Kitap Fuarında imzalattım kitabımı ve Şebnem le tanıştım nasıl cana yakın, sempatik anlatamam. kitabım imzalı olunca okuması bir başka oluyor tabi :) Efsun maceralarına ve şanssızlıklarına devam ederken bende yer yer kendimi buldum bazı yerlerde. evlenirken gelin ve damada nasıl bir zulüm yapılıyor kendi yaşadıklarım geldi aklıma da yine stres oldum. zaten düğünden bir gün sonra bir boşluk olmuştu, 1 ay sonrada migren atağı geçirip 6 ay tedavi görmüştüm. o kadar yani :) şimdi güldüğüme bakmayın hakikaten en mutlu olmamız gereken zamanlarda ne çok gözyaşı dökmüştük :(( neyse efsunda aynı yollardan geçiyor kaynana denilen kişiyle oda karşılaşacak ama onunki biraz farklı işi sanki biraz daha mı zor? okuyun derim. her insana kendi yaşadıkları zor gelir ama bazen kendinizi birkaç dakikalığına bırakın ve diğer insanların neler yaşadığına bir bakın belki de sizin yaşadıklarınız onların yaşadıklarından çok basit ve çözümü olan bir durumdur, umutsuzluğa kapılmadan önce çözüm üretmeli, insanları dinlemeli herkes ikinci bir şansı hak etmez mi?

Puanım:5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder