hürriyet

4 Mart 2015 Çarşamba

HİÇLİĞİN KIYISINDA


HİÇLİĞİN KIYISINDA- JESSİCA ANN REDMERSKİ
EPHESUS- 467 Sayfa
Orijinal Adı: The Edge of Never

Vikitap: 8.2
Goodreads: 4.32
Amazon: 4.6

ARKA KAPAK

Yirmi yaşındaki Camryn, alışılmışın dışında bir yaşam tarzı düşlemektedir. Fakat başına gelen trajediler bu yaşamı kendisinden zorla çekip alınca, ilk bulduğu otobüse atlayarak varış noktasını bilmediği bir yolculuğa çıkar. Çıktığı bu kendini yeniden keşfetme yolculuğunda, kendisi gibi nereye gideceğini bilmeyen, Andrew Parrish adında biriyle tanışır. Fakat Andrew'un da bazı karanlık sırları vardır…
Andrew yolculukları esnasında Camryn'e kimseye bağlı kalmadan, içinden geldiği gibi yaşama, en derin ve kuytu arzularına teslim olma sanatını öğretir. Ancak Andrew'un ondan gizlediği sır yolun sonunda kendisini beklemektedir. Bu sır ikiliyi bir araya getirebilecek midir, yoksa onları sonsuza dek birbirlerinden ayrılmaya mı mahkûm edecektir?

"Hiçliğin Kıyısında mı? 'Muhteşemliğin Kıyısı'na ne dersiniz? Çünkü şu anda tam olarak bu durumdayım."
-USA Today-
(Tanıtım Bülteninden)

DEĞERLENDİRMEM

Harika.daha ne söylesem bilemiyorum. Aynı anda iki karaktere birden bayıldığım kitap çok nadirdir. Ama Camryn ve Andrew a bayıldım ve çok yakıştılar. Ne Grinin Elli Tonunun aşırı cinselliği ne Pabucumun Ajanının komik olma çabaları yoktu bu kitapta. İkisi de sıradan tipler. Camryn yaşadığı bunalımdan kurtulup kaçmak için kendini bir otobüse atıyor ve nere gideceğini dahi bilmiyor. Çoğu İnsan hayatının bazı döneminde aklından geçirir kafasında bu düşünceyi ama kimde de cesaret edemez işte Camryn bizim yerimiz bunu yapıyor. Andrew ise babasının ölümünü sanki geçiktirir diye ve kendini dinlemek için binmiştir o otobüse ve birbirlerinin çekimine karşı koyamazlar. Camryn her gün biraz daha kendini açarken Andrew un sakladığı bir sır içini kemirir.. hikayemizi her ikisinin ağzında okumak da ayrı bir keyifti bence. Ben çok beğendim. ve onları bir araya getiren birçok şey gibi müzik.
The Civil Wars ın Barton  Hollo ve Poison and Wine ı mutlaka dinleyin derim. 
Bu sır onları ayırabilecek midir birbirlerinden ?
Onu öyle çok izledim ki yağmurun yağdığını unuttum. Syf 204

Yazarın 2. kitabı The Edge of Always i sabırsılzıkla beklemekteyim artık :) Camryn ve Andrew un ilişkilerine kaldığımız yerden devam edebilcez.

PUANIM: 5

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder