hürriyet

4 Haziran 2015 Perşembe

DİRİLİŞ

DİRİLİŞ- TESS GERRİTSEN
MARTI-462 SAYFA
Özgün Adı: DİE AGAİNARKA KAPAK

"Bir daha yaşayabilmek için iki kere ölen benim."

Her şey, usta bir avcı olan Leon Gott'un, evinin garajında ölü bulunmasıyla başlar. Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles bu esrarengiz ölümün detaylarını araştırdıkça aralarında benzerlikler bulunan diğer vakalara ulaşırlar. Nihayetinde, yaptıkları araştırma onları altı yıl önce bir safari sırasında Afrika'da işlenen turist cinayetlerine kadar götürür.

Gözü pek ikilinin, katliamların ardındaki sır perdesini kaldırmak için o lanetli safariden kurtulabilen tek kişiye, Millie Jacobson'a ulaşmaları gerekir. Ancak genç kadın hâlâ tehlikede olduğunu düşünmektedir ve hayatta kalma mücadelesi vererek geçirdiği günleri hatırlamak istemiyordur. Bu yüzden Rizzoli ve Isles için, Millie'yi ikna etmek ve bu sıra dışı cinayetleri aydınlatmak düşündükleri kadar kolay olmayacaktır.

"Tess Gerritsen'in sırlarla dolu cinayetleri konu alan romanına Afrika'nın yırtıcı hayvanları ve vahşi doğası şahitlik yapıyor. Nefes kesici bir Gerritsen romanı daha okumaya hazırlanın."
-Amazon-

"Dedektif Rizzoli ve Doktor Isles sıra dışı ve aklın sınırlarını zorlayan cinayet vakalarını aydınlatmak için yine iş başında."
-Washington Post-

"Olay kurgusuyla okuyucularını her seferinde ters köşe yapmayı başarabilen Tess Gerritsen'den yine elinizden bırakamayacağınız, adrenalin dozu yüksek bir gerilim fırtınası daha."
-Los Angeles Times-
(Tanıtım Bülteninden)
YORUM

       Tess Gerritsen' in Rizzoli-Isles serisini çok seviyorum. Haliyle son kitap çıkınca hemen aldım ve diğer kitaplarımı  kenara alıp okudum tabiiikii.. Ve her zamanki gibi ilk sayfadan olayların akışına kaptırdım kendimi. Bir kitap hem gerilim hem de belgesel tadında olur mu işte onun yanıtı Diriliş' te. 
Postacı Leon Gott un evinde bir tuhaflık olduğunu düşünür ve evin etrafını dolaşır, sonrasında pencereye dayanmış duran köpeği fark eder ve polisi arar. Ama polisi aramasının nedeni köpeği görmesi değil, köpeğin ağzındaki parmaktır. İnsan parmağı.. Polis araştırmalar sonucu Millie ulaşır. Millie 6 yıl önce bir safari gezisi sırasında arkadaşlarını öldüren katilden kurtulan tek tanıktır ve Rizzoli nin kendini her şeyden izole eden bu kadını tanıklık etmesi için  ikna etmesi gerekmektedir. Sizce katil kim? Millie doğru mu söylüyor? cevapları:  Diriliş te.. kaçırmayın derim ben.. serini tamamını okumadım diyorsanız sırası çok sorun oluşturmuyor ama sıralı okumak her zaman daha güzeldir.
iyi okumalar...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder