hürriyet

8 Şubat 2014 Cumartesi7 ay sonra işe döndüm ve ev, iş, ege derken hali hazırda yeni açmış olduğum blogumada birşeyler ekleyemedim.. hafta sonunu fırsat bilerek kısaca ocak ayında okuduklarıma kısaca değinmek istiyorum. izinli olduğum için oldukça verimli bir aydı. şubat ayında daha birinci kitabımı bitiremedim. evettttt kitaplarımıza gelelim:
Eşekli Kütüphaneci-Fakir Baykurt: yazarımız bu kitabını ölüm döşeğinde yazmış. farklı bir anlatımı vardı başta yadıgasamda sonra alıştım ve bu kitabı sevdim. özellikle kitap sevgisi ve bunu herkese ulaştırmaya çalışan kahramanımıza hayran kaldım.
Yağmur Sonrası-Sarah Jio: sarah yine harika bir kitap yazmış. dili zaten çok güzel. konu ise yine muhteşem ve kitabımız iki zamanda geçiyor. kahramınmızın hemşire olması da benim için özel bir detay oldu. her ne kadar favorim mart menekşeleri olsada bu kitabını da çokkk sevdim.
Nar Ağacı-Nazan Bekiroğlu: kitap kardeşlinin ocak kitabıydı bu vasileyle okudum uzun zamandır ertelediğim bir kitaptı. savaşın insanlardan neler götürdüğünü nazan hoca çok güzel anlatmış tek beğenmediğim yön yazar araya keşke hiç girmese sadece bizi hikayeyle başbaşa bıraksa muhteşem bir kitap olabilirdi.
Kitap Hırsızı-Markus Zusak: nazilerin insanlara neler yaptığını öyle güzel anlatmış öyle bir anlatıcı seçmişki yazar etkilenmemek mümkün değil. tabi kitap tutkunu lieselim canım benim ya demeden geçemeden okudum kitabı ve sonu ise ağlattı beni yaaaaa..
Tutunamayanlar-Oğuz Atay:kitap agacı ocak kitabımız.  ay bu kitaba ne desem bilemiyorum . öldürdü beni neredeyse . yazar sanki bütün türleri tek bir kitaba sığdırabilir miyim diye uğraşmış şahsen ben sevemedim hele ki turgut un olricle konuşmaları off ya. bazı bölümlerde de turgut selimle mi konuşuyor kendiyle mi karısıyla mı anlamak için habire sayfa başına dönmekten yoruldummm.
Atatürk ve Kayıp Kıta Mu- Sinan Meydan: sinan beyin anlatımını çok beğendim. Zaten Atatürk le ilgil herşey ilgimi çekiyor hele ki mu hakkındaki bilgilele birleşince romanlardan bile daha çok keyif aldım diyebilirim.
Aynı Yıldızın Altında-John Grenn: sanırım bu kitabı son okuyanlardanım. kitap asslında güzeldi ama çok çabuk bitti ve doyamadım filmini sabısızlıkla bekliyorum.
Ölüm bir Varmış bir Yokmuş-Jose Saramago: blog daki ilk kitap yorumum olarak paylaşmıştım zaten beğenerek okudum..


şuan elimde limon yapraklarının kokusu var en kısa zamanda yorumumu paylaşmak için gidip okuayım ben ege halen uyuyorken..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder