hürriyet

14 Mayıs 2015 Perşembe

TRENDEKİ KIZ
TRENDEKİ KIZ/ PAULA HAWKİNS
İthaki- 360 syf.
Özgün Adı: The Girl on the Train

Amazon Ocak 2015 in en iyi kitabı
Goodreads Ocak 2015 in en iyi kitabı
The New York Times çok satarı
The Washington Times çok satarı
İbooks çok satarı


ARKA KAPAK


Rachel her gün aynı trene binip aynı çifti izliyordu. Çiftin başına gelenleri bütün ülke duyduktan sonra, hayatlarına dâhil olmaya karar verdi.

"Büyüleyici, sürükleyici, üst seviye bir gerilim. Mutlaka okuyun!" 
-S.J. Watson-

"Hem karakter yaratımı hem olay örgüsü muhteşem, harika bir kitap! Yeni neslin Alfred Hitchcock'u." -Terry Hayes-

"Zeki, gerilim dolu ve baştan aşağıya sürükleyici bir roman." 
-Lisa Gardner-

"Aklınızı başınızdan alacak, zekice yazılmış bu psikolojik-gerilim romanı hem muhteşem hem de tren enkazı kadar korkunç!" 
-Publishers Weekly-

"Nefesleri kesen bir ilk roman. En dikkatli okurlar bile, Hawkins olayları teker teker açığa çıkarıp, aşkın ve takıntının şiddetle olan kaçınılmaz bağını ortaya koyarken şaşırmaktan kendilerini alamayacaklar." -Kirkus-

"Trendeki Kız, her şeyi anladığınızı düşündüğünüz an sizi farklı bir sürprizle karşılıyor." 
-Entertainment Weekly-
(Tanıtım Bülteninden)

YORUM

Trendeki Kızı polisiye diye tasvir etmek bence yanlış olur tam anlamıyla psikolojik gerilimdi. özellikle Tess Gerritsenle kıyaslamak bence yanlış olur. Zira Tess tıbbi gerilimin kraliçesi iken Paula psikolojik gerilime aday olabilir ki tek bir kitapla da bunu söylemek yanlış olur.her bir karakterin ayrı ayrı psikolojik profilleri çok iyi işlenmişti. ve karakterlere tam oturmuştu.  özellikle Rachel karakteri tam bir alkolik özelliklerini taşımakta. Rachel ana karakterimiz ve kitap Megan ve Anna ile 3 kadının gözünden olaylar anlatılmakta. Rachel kocasından ayrılmış ve alkol problemleri olan ve her gün Londra Asbury arasındaki bir trenle yolculuk eden bir kadın. bu tren yolculukları esnasında. Megan ve Scott çiftini gözlemekte. çogu zaman bize de olmaz mı? otobüsle metroyla yada yürürken bazı evlere gözümüz takılır ve merak ederiz ne kadar mutlular diye? işte Rachel da böylece onları her gün trenle geçerken izler. Ancak Megan bir gün kaybolur ve Rachel kendini olayların içinde bulur. hiçbir şey göründüğü gibi değildir. Aslına bakarsaznız olay çok klasik ilk 50-60 sayfa biraz sıkıyor ancak ondan sonrası sular seller gibi akıyor ve her ne kadar klasik bir konu da olsa karakterle ve kurgu çok iyi işlenmiş. Kaçırılmayacak derecede iyi bir roman. kesinlikle okumanızı tavsiye ederin.

puanım:5Hiç yorum yok:

Yorum Gönder